Angielski gramatyka – czy jest trudna do nauki?

Nauka jakiegokolwiek języka wymaga poznania prawidłowej konstrukcji zdań, jak i jego gramatycznych aspektów. W wielu przypadkach gramatyka języka, którego chcemy się nauczyć bardzo się różni od tego naszego ojczystego. Warto sobie zadać następujące pytanie: czy gramatyka angielska jest trudna do opanowania? Czy różni się ona od naszego ojczystego języka? Na te pytania postaram się odpowiedzieć w tym artykule.
Sam słownik angielsko-polski niestety nie wystarczy Tobie, aby porozumieć się z inną osobą w tym języku. Jest to dobry początek na to, aby rozpocząć swoją przygodę z obcym językiem, ale niestety komunikacja opiera się nie tylko na znajomości słówek. Same słówka są częścią zdań, które z kolei tworzą paragrafy. Co oznacza że wyrazy są narzędziem do komunikacji, które muszą być odpowiednie dopasowane do siebie, aby stworzyć kanał komunikacyjny, która inna osoba będzie rozumieć. Warto tutaj dodać, że jeśli chodzi na przykład język hiszpański i angielski to są pewne różnice, jeśli chodzi o gramatykę. Na przykład biały dom po angielsku mówi się white house (biały dom) a po hiszpańsku casa blanca (dom biały). Gramatyka angielska w tym przypadku jest taka sama, jak i w języku polskim. Natomiast, w hiszpańskim rzeczownik pojawia się przed przymiotnikiem. Jest to jeden z wielu przykładów różnicy między językami obcymi. Warto tutaj wspomnieć, że czym więcej języków się zna tym łatwiej jest nauczyć się następnego języka, ponieważ wiele języków obcych jest do siebie podobnych.

Odpowiednie materiały do nauki gramatyk angielskiej

Gramatyka angielska może być trudna jeśli nie masz odpowiedniego materiału do jej nauki. Nauka czegokolwiek nowego powinna się opierać na efektywnej metodzie, która zaowocuje już na początku. Jeśli rezultaty nauki nie są widoczne na początku to bardzo łatwo się zrazić do nauki. W dodatku do tego dana metoda powinna być prosta i przyjemna. Skonstruowana dla dziecka. Dlatego więc angielski dla dzieci nie jest tylko dobrym rozwiązaniem dla maluchów ale dla dorosłych także. Pamiętaj że jeśli twoja klasa angielskiego nie przynosi ci rezultatów to warto się zastanowić czy otrzymujesz odpowiednie materiały i metodę do nauki. Nie ma czegoś takiego, jak że się nie nadajesz do języków obcych. Problem jest w materiale i metodzie a nie w tobie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*