Będziemy mieli dziecko

Wraz z otrzymaniem pozytywnego wyniku testu ciążowego nasze życie odwraca się do góry nogami. Przez głowę przebiega nam mnóstwo obaw, planów i refleksji. Dociera do nas świadomość, że nasze życie już nigdy nie będzie wyglądało tak jak wcześniej, zwłaszcza jeśli jest to nasza pierwsza ciąża.

Z każdym tygodniem zachodzi pełno zmian zarówno w naszym organizmie jak i w psychice. Pojawiają się różne, niekiedy sprzeczne uczucia, od radosnych uniesień, przez lęk aż do przerażenia. Ale tak naprawdę większość zależy od tego, czy mamy wsparcie naszego partnera, czy nasza sytuacja finansowa jest stabilna, a przede wszystkim czy już chcemy mieć dziecko.

Pierwsze tygodnie ciąży poza obawami i planowaniem najbliższej przyszłości przynoszą także pierwsze jej objawy. Zazwyczaj są to nudności, wymioty, bóle głowy czy nadmierna senność. Są to najczęściej występujące symptomy, nie oznacza to jednak, że będą odczuwalne przez wszystkie kobiety. Niekiedy zdarza się tak, że kobieta w okresie ciąży czuje się znacznie lepiej niż przed nią.

Zmiany hormonalne zachodzące w naszym organizmie spowodują zmiany nastrojów, niekiedy rozdrażnienie i płacz a czasami radość i euforię. Dlatego też podczas całej ciąży bardzo ważne jest zrozumienie i cierpliwość ze strony partnera. To właśnie jego teraz będziemy potrzebowały najbardziej. Niepokoje i lęki kobiety może rozwiać właśnie wspólne planowanie wystroju pokoju dla dziecka, wybieranie ciuszków, czy akcesoriów dziecięcych takich jak łóżeczko, wózek czy przewijak. Istotne jest by nie zostawiać zakupów na ostatnią chwilę, które zazwyczaj kończą się nerwowym bieganiem po sklepach. Zaoszczędzi nam to niepotrzebnego stresu i zmęczenia. Może warto poprzeglądać najpierw oferty z aukcji internetowych?

Oczekiwanie na dziecko to nie tylko stres, łzy, zmęczenie i wymioty, pamiętajmy, że to także chwile pełne wzruszenia. Pierwszy kopniak zadany przez maleństwo, wyczekiwanie na kolejne jego ruchy, badania USG, podczas których możemy zaobserwować rozwój naszej pociechy, jej ruchy, ziewanie, a niekiedy uśmiechanie się. Te chwile są w stanie wynagrodzić wszelkie negatywne emocje, a 9 miesięcy ciąży to idealny czas, by oswoić się z myślą, że zostaniemy mamą.

Podobne wpisy:

  • Zmiany zachodzące w ciele ciężarnej
  • Kalendarz dni płodnych
  • 5 tydzień ciąży
  • Co zrobić żeby jak najszybciej zdrowo i skutecznie schudnąć 10 kg po ciąży
  • Kiedy konieczna jest wizyta z dzieckiem u psychologa?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*