Dieta w słoiku (dieta dla niemowląt) – 10 rzeczy, o których powinieneś wiedzieć

Jeśli śledziłeś trendy dietetyczne w ciągu ostatnich kilku lat, być może słyszałeś o diecie opartej na produktach dla dzieci.Chociaż jest oczywiste, że dieta ta obejmuje spożywanie żywności dla niemowląt, nadal możesz się zastanawiać:„Chociaż moda na tę dietę pojawiła się, gdy Tracy Anderson, Jennifer Aniston i Reese Witherspoon zaczęli z niej korzystać, nadal musimy osobiście przetestować ją, aby przekonać się, czy jest naprawdę skuteczna. W końcu karma dla dzieci nie jest przeznaczona dla dorosłych z góry. W artykule omówiono wszystkie szczegóły diety oparte na preparatach dla niemowląt, w tym korzyści zdrowotne, skutki uboczne i ogólne wytyczne.

Co to jest dieta dla niemowląt?

Dieta dla niemowląt jest trendem, w którym szczuplejsze odbiera większość dziennych kalorii z pokarmów dla niemowląt, które można kupić w sklepach w małych słoikach lub opakowaniach, lub można je przygotować w domu. Wiele osób używa tej diety, aby stracić dodatkowe kilogramy. Zazwyczaj małe ilości są tracone w ciągu kilku dni. Spopularyzowana przez osobistą trenerkę Tracy Anderson dieta dla dzieci została zaprojektowana w celu zmniejszenia ilości szkodliwych składników w żywności, kontroli porcji i kalorii oraz dostarczania niezbędnych witamin. Ponadto dieta dla niemowląt może zawierać lub nie zawierać kaloryczną objętość jednego stałego posiłku. Dieta dla niemowląt jest dostępna od lat 80. Popularność produktu wzrosła w ciągu ostatniej dekady, ale tak się nie stało. Chociaż stała się popularną dietą wśród wielu grup, jest to również jedna z najtrudniejszych diet do utrzymania i jedna z najbardziej kontrowersyjnych. Dzieje się tak dlatego, że żywność dla dzieci jest w dużej mierze wolna od tłuszczy i przypraw, których używamy do zwykłych posiłków. Brak składników i związanych z nimi smaków utrudnia wielu poślizgom spożywanie żywności dla dzieci.

Wniosek: Dieta Baby Food to dieta, która wymaga od ludzi jedzenia głównie żywności dla niemowląt, co może być bardzo trudnym zadaniem.

Jak działa dieta dla niemowląt?

Biorąc pod uwagę dietę dla dzieci, slidery powinny otrzymywać większość lub wszystkie swoje kalorie z jedzenia dla dzieci, co może oznaczać spożywanie ponad czternastu słoików dziennie. Ludzie, którzy kupują komercyjnie przygotowane karmy dla dzieci zazwyczaj jedzą jeden słoik na godzinę w ciągu dnia, a ci, którzy przygotowują własne jedzenie dla swoich dzieci w domu, jedzą równoważną porcję na godzinę. Każda porcja żywności dla niemowląt zawiera zwykle od 50 do 90 kalorii, dlatego muszą jeść tak dużo w ciągu dnia na diecie.Zwykle jedzenie co najmniej tuzina słoików z jedzeniem zapewni około 1000 kalorii.

W zależności od codziennych celów odchudzania kalorycznego, możesz jeść jeszcze więcej, jedząc tylko jedzenie dla dzieci. Ci, którzy jedzą zwykły posiłek, zwykle lunch, oszczędzają trochę miejsca w budżecie kalorii na niewielką porcję białka i warzyw. Mogą to być ryby i warzywa, kurczak i warzywa lub opcja wegetariańska, np. czarna fasola i warzywa. Dieta Baby Food ułatwia trzymanie się celów związanych z kalorycznością i oferuje dodatkową wygodę spożywania gotowych produktów. Zwykle trwa od trzech dni do tygodnia i nie ma być utrzymywany przez dłuższy czas.

Wniosek: dieta dla niemowląt wymaga kilku dni jedzenia dla dzieci w ciągu kilku dni i może pozwolić na jeden regularny posiłek z białka i warzyw.

Zalety diety dla niemowląt

Ta dieta stała się jedną z najbardziej kontrowersyjnych i mocno dyskutowanych diet w ostatnich latach. Podczas gdy niektórzy ludzie spierają się o swoje korzyści, inni uważają, że żywność dla niemowląt powinna być przeznaczona dla niemowląt. Dzieje się tak głównie dlatego, że dzieci mają różne systemy trawienia i wymagania żywieniowe niż dorośli; ich żywność jest specjalnie przygotowana na ich potrzeby. Istnieje jednak szereg korzyści, które mogą wynikać z tymczasowego przyjęcia diety dla niemowląt. To są:.

 • Szybka utrata wagi
 • mniejsze porcje
 • więcej owoców i warzyw
 • mniej szkodliwych dodatków

Niektóre osoby mogą stracić kilka funtów tygodniowo na diecie w słoiku. Jednak wyniki te mogą nie być trwałe, ponieważ dieta składająca się głównie z produktów dla dzieci jest trudna do utrzymania. Slimmy powinny dokonywać lepszych wyborów żywieniowych, jeśli chcą utrzymać swoją nową wagę po opuszczeniu diety dla niemowląt. Ta dieta pomaga również osobom z kontrolą porcji, ponieważ wymaga niskich, częstszych dawek w ciągu dnia. To nie zmieni rozmiaru żołądka, ponieważ żołądek nie kurczy się bez operacji; jednak może zmienić to, jak głodny się czujesz i pomóc ci jeść mniej. Ponadto dieta ta może pomóc odchudzającym się ludziom jeść więcej owoców i warzyw oraz oferować pewną wartość dietetyczną osobom, które nie są wegetarianami. Eliminuje również wiele szkodliwych dodatków, które występują w normalnych produktach dla dorosłych.

Podsumowanie: Dieta w słoiku może spowodować szybką utratę wagi i lepsze nawyki kontroli porcji, zwiększając spożycie owoców i warzyw oraz zmniejszając spożycie dodatków.

Wytyczne żywieniowe dla niemowląt

Co zaskakujące, nie ma jednoznacznych lub jednoznacznych wytycznych dotyczących tej diety. Wynika to głównie z faktu, że zdecydowana większość dietetyków i osób połamanych nie przyjmuje dorosłych, którzy jedzą żywność dla dzieci jako źródło kalorii i odżywiania.Ponieważ dieta ta nie była w stanie zdobyć prawdziwej wiarygodności w społeczności związanej ze zdrowiem, tylko kilka ogólnych kroków jest powielanych przez modnych dietetyków.Ludzie na tej diecie zwykle spożywają określoną ilość kalorii, aby schudnąć. Liczbę tę można obliczyć na podstawie aktualnych wartości masy i wysokości, płci i wyobrażonego efektu docelowego. Kiedy dietetyk i szczuplejsze osoby obliczają, ile kalorii powinno się jeść, mogą określić, ile porcji jedzenia dla niemowląt muszą jeść codziennie. Możesz również sprawdzić, ile kalorii możesz przeznaczyć na obiad, jeśli zdecydujesz się na jeden zwykły posiłek dziennie. Dziecko odchudzające rozpoczyna swoją dietę od jedzenia około jednej porcji jedzenia dla dzieci na godzinę przez określoną liczbę dni.

Podsumowanie: Indywidualne wytyczne dla każdego szczuplejszego będą zależeć od wagi, wzrostu, płci i tego, czy będziesz musiał dodatkowo zjeść regularny posiłek.

Menu w diecie dla niemowląt

Niestety, dla tych, którzy lubią dietę w słoiku, wybór dań może być ograniczony, a nawet nieapetyczny. Podczas gdy większość ludzi może lubić jabłka i puree bananowe, bardzo niewielu jest podekscytowanych jedzeniem pikantnych warzyw i wołowiny lub puree śliwkowego. Ponieważ różnorodność w diecie jest zdrowsza, wiele sliderów jest zmuszanych do jedzenia, a przynajmniej próbowania niezdrowych opcji.Ogólnie rzecz biorąc, słoiki mogą jeść dużo tartych owoców, takich jak jabłka, gruszki, banany, brzoskwinie i maliny, a także warzywa, takie jak słodkie ziemniaki, groszek, szpinak, dynia i kukurydza.

Oprócz mięsa, takiego jak indyk, wołowina i kurczak, można również spożywać potrawy na bazie ryżu, owsa i soczewicy dla dzieci na diecie dla niemowląt. Te produkty spożywcze mają zazwyczaj łagodny smak, a w większości sklepów nie można znaleźć wielu dekadenckich lub deserowych pokarmów dla dzieci. Alternatywnie możesz produkować własne jedzenie dla dzieci z dowolnym składnikiem diety Baby Food, o ile jest ono podobne pod względem zawartości do żywności dla dzieci, którą kupujesz w sklepie. Domowe puree z tonami dodatków, tłuszczów lub cukrów nie będą miały takiej samej liczby kalorii i nie przyniosą tego samego efektu.

Wniosek: Porywacze często ograniczają się do nijakich i często nieapetycznych opcji, takich jak śliwka, mięso i przecier warzywny, takich jak szpinak i dynia.

Przepisy na posiłki w diecie Baby Food

Użytkownicy karmy dla dzieci zwykle nie mieszają żywności dla dzieci z innymi pokarmami i nie wprowadzają żywności dla dzieci do przepisów. Mogą jednak przygotowywać własne produkty dla dzieci ze specjalnie dobranymi składnikami. Krajowa żywność dla dzieci na ogół obejmuje: ..

 • główny składnik, taki jak owies lub jabłka
 • woda
 • witaminy

Jeśli to konieczne, żywność może być mieszana z wodą dla uzyskania odpowiedniej konsystencji lub może być w postaci puree. W razie potrzeby można również dodać witaminy (i są one rzeczywiście zalecane dla dorosłych, którzy nie przyjmują suplementów multiwitaminowych). W przypadku opcjonalnego obiadu na stałe jedzenie, slidery jedzą potrawy na parze lub smażone warzywa z dodatkiem ryb, drobiu, wołowiny lub białka roślinnego. Mogą to być pieczone ryby, kurczak lub wołowina, smażone mięso lub gotowane rośliny strączkowe.

Wniosek: osoby na diecie w słoiczkach, które decydują się na samodzielne przygotowywanie posiłków dla dzieci, mogą z łatwością robić to, czyszcząc owoce i warzywa za pomocą niewielkiej ilości wody i witamin.

Harmonogram diety dla niemowląt

Być może jednym z najtrudniejszych aspektów tej diety jest harmonogram, który muszą stosować ślusarze. Począwszy od śniadania, które jest na diecie, zaczynają jeść jedną porcję lub słoik z jedzeniem dla dzieci raz na godzinę, aż do pory obiadowej. Jeśli szczuplejszy zrezygnuje z solidnego obiadu, proces będzie kontynuowany aż do osiągnięcia swoich celów kalorycznych w ciągu dnia. W przeciwieństwie do tradycyjnych nawyków żywieniowych, takich jak śniadanie, lunch i kolacja, dieta Baby Food wymaga od ludzi jedzenia przez cały dzień. Jest to częściowo konieczne, ponieważ część żywności dla niemowląt nie zaspokaja potrzeb dorosłych, co powoduje, że osoba jest słaba i głodna, jeśli spożywa zbyt mało porcji żywności dla niemowląt. Ponadto, trudno jest jeść więcej niż jeden słoik na jednym siedzeniu naraz, więc rozdzielenie go z czasem pomaga usprawnić proces.

Wniosek: Osoby żyjące na diecie dla niemowląt powinny spożywać jedną porcję co godzinę, aby uniknąć nadmiernego głodu i móc spożywać duże ilości jedzenia dla dzieci.

Dieta dla niemowląt Żywność dla utraty wagi

Prawda jest taka, że większość ludzi nie chce jeść żywności dla dzieci, chyba że uważają, że mogą z niej skorzystać. Jedynym powodem, dla którego ludzie zaczęli jeść kilkanaście słoików z jedzeniem dla dzieci, jest fakt, że chcą szybko schudnąć. Wymiana niezdrowych przekąsek na słoiki z jedzeniem dla dzieci może pomóc w zmniejszeniu spożycia kalorii, a zastąpienie dwóch posiłków dziennie pokarmem dla dzieci jest dość ekstremalne i nietrwałe. Może być nie tylko droga, ale także wyczerpująca fizycznie i emocjonalnie, pozostawiając uczucie nienasycenia.

Wniosek: ta metoda może pomóc ludziom stracić kilka kilogramów w ciągu kilku dni lub tygodni, ale nie jest to dieta łatwa do utrzymania na dłuższą metę.

Jakie są skutki uboczne diety u dzieci?

Według lekarzy i dietetyków największym problemem są potencjalne skutki uboczne, jakie mogą mieć osoby odchudzające. Po pierwsze, łatwiej im wejść w stan niedożywienia, ponieważ jedzą pokarmy zawierające składniki odżywcze przeznaczone dla niemowląt. Istnieje również większa szansa, że osoba na diecie zniechęci się i spożyje mniej kalorii niż to konieczne, ponieważ pokarm jest tak ciężki dla żołądka. Ponadto dieta ta może spowolnić metabolizm, ponieważ układ trawienny nie jest przystosowany do rozkładania żywności na małe składniki. W końcu zjawisko to może prowadzić do zwiększenia przyrostu masy ciała, gdy szczuplejsza osoba powraca do normalnego jedzenia, zwłaszcza jeśli jego wartość przewyższa pod koniec diety. Ogólnie ta dieta może powodować:

 • zmęczenie
 • wyczerpanie
 • niedobory żywieniowe
 • spowolnił metabolizm
 • zwiększony wzrost wagi

W szczególności ten rodzaj inwazyjnej diety może spowolnić metabolizm i zmusić organizm do redukcji mięśni w celu wykorzystania energii. Mniejsza masa mięśniowa spowalnia metabolizm, powodując szybki przyrost wagi.

Wniosek: ta dieta może sprawić, że ci, którzy tracą na wadze, czują się wyczerpani, a po zakończeniu diety łatwiej im przytyć.

Wnioski dotyczące końcowej diety pokarmów dla dzieci

Podczas gdy żywność dla niemowląt może wydawać się zdrowa, brakuje jej składników odżywczych, kalorii i błonnika, których dorośli potrzebują do funkcjonowania i utrzymania dobrej kondycji. Ta dieta może nie tylko prowadzić do niedożywienia, ale może również mieć odwrotny skutek niż zamierzony i powodować przyrost wagi po powrocie do normalnych posiłków. Jeśli nie chcesz jeść jako przekąskę niskokaloryczną, najlepiej zostawić żywność dla niemowląt … dla dzieci. Zamiast tego możesz przełączyć się na zdrową, zbilansowaną dietę i zwiększyć aktywność fizyczną, aby stopniowo schudnąć i uniknąć przyszłego przyrostu wagi.

O Marzena Wielgus 167 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*