Jak działa kaktus Hoodia Gordonii?

Wiele kobiet i mężczyzn ma problemy z nadwagą. Nie mają czasu na ćwiczenia, czy gotowanie wielu dietetycznych pokarmów, dla wielu wysiłek fizyczny równa się z katorgą, godzinami poświęconymi na siłowni, a nie wszyscy z nas to lubią. Próbowaliśmy wielu suplementów diety, które miały zmniejszyć ich apetyt i pomóc w walce ze zbędnymi kilogramami. Jednak sposoby te zawiodły. Jak schudnąć bez efektu jo-jo? Na ten problem wynaleziono rozwiązanie: tabletki Hoodia Gordonii.

Czym jest ekstrakt z kaktusa Hoodia Gordonii?

Są to kapsułki z wyciągiem z kaktusa, który występuje jedynie w niektórych rejonach Afryki. Jego odkrycie we współczesnej medycynie związane jest z faktem, że roślinę żuli myśliwi, którzy chcieli zahamować uczucie głodu. Jest to stosunkowo nowy patent na odchudzanie, ponieważ  odkryty i zastosowany dopiero w 1995 roku.  Działa on na zasadzie zastąpienia cukrów i ,,udawania” poczucia sytości. Hoodia zawiera molekuły P57, które są o wiele bardziej aktywne od glukozy – co skutkuje podczas jedzenia szybkim uczuciem sytości. 

155282734 Jak działa kaktus Hoodia Gordonii?

Sama roślina musi dojrzewać przez 5 lat, by uzyskać pożądane właściwości hamujące apetyt. Dlatego też afrykańskie władze podjęły się ochrony zasobów tej odmiany kaktusa – stąd pojawienie się wielu zamienników i podróbek Hoodi Gordonii.

Jak działa ekstrakt z Hoodia Gordonii?

Najważniejszą zaletą tych tabletek jest brak stwierdzonych skutków ubocznych, co z pewnością przyciąga wiele osób chcących w łatwy i szybki sposób zrzucić niepotrzebne kilogramy. Kolejną zaletą jest naturalne pochodzenie wyciągu z kaktusa, w którym nie ma żadnych substancji chemicznych. W dzisiejszych czasach to właśnie medycyna naturalna powraca do łask.  Osoby do niej sięgające szukają nie tylko sposobów, jak spalić tłuszcz, ale również, jak zahamować poczucie wiecznego głodu. Pierwsze dokładne badania laboratoryjne nad tabletkami z  Hoodią Gordonii przeprowadzono w 2001 roku i stwierdzono, że dzięki nim dzienne zapotrzebowanie na kalorie spada nawet do 1000 kcal, a efekt po przyjęciu jednej dawki utrzymuje się nawet do 20 godzin.

Zanim zdecydujemy się na przyjmowanie tego suplementu diety musimy zapoznać się z niektórymi przeciwwskazaniami, m.in.  starszy wiek, ciąża, niedoczynność tarczycy. Ważna jest również konsultacja z lekarzem i zmiana nawyków żywieniowch.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*