Przewodnik po kwasach na zmarszczki

Kwasy to potężna broń pozwalająca uporać się z większością dolegliwości skórnych. Pozwalają odmłodzić skórę przez złuszczenie martwego naskórka i stymulowanie procesów regeneracyjnych w komórkach fibroblastów. Stosowanie kwasów to szybki sposób, aby wyglądać młodziej i bardziej świeżo, eliminując suchą skórę z widocznymi przebarwieniami i zmarszczkami. Sprawdź, który kwas okaże się najbardziej właściwy dla Twojej skóry.

Kwas glikolowy na zmarszczki

Jest to silny, ale bezpieczny kwas, który zapewnia głęboką eksfoliację naskórka.  Rozpuszcza martwy naskórek, dzięki czemu  powierzchnia skóry zostaje wygładzona oraz nawilżona. Dodatkowo kwas glikolowy stymuluje produkcję kolagenu, który jest kluczowym związkiem zapewniającym skórze elastyczność, jednak niestety wraz z wiekiem rozpadający się w strukturze skóry. Stosowanie kuracji z kwasem glikolowym pozwala wygładzić drobne zmarszczki oraz wyraźnie zmniejszyć głębokość bardziej widocznych bruzd skórnych.

Kwas mlekowy – ukojenie dla suchej skóry

Jest to jeden z delikatniejszych kwasów, które delikatnie złuszczają naskórek, przywracając skórze świeżość. Jednak jego główne działanie opiera się na pochłanianiu wilgoci i utrzymywaniu prawidłowego stopnia nawilżenia skóry.

Kwas salicylowy na trądzik

kwas salicylowy Przewodnik po kwasach na zmarszczki

Stosowanie kwasu salicylowego złuszcza grube warstwy naskórka, które blokują mieszki włosowe, sprzyjając namnażaniu się bakterii. Połączenie kuracji farmakologicznej w postaci maści z kwasem salicylowym pozwala głębiej przeniknąć składnikom aktywnym.

Kwas hialuronowy – redukcja zmarszczek i nawilżenie

hialuronowy%20kwas Przewodnik po kwasach na zmarszczki

Związek ten jest jedną z najsilniej nawilżających skórę substancji. Dzięki zwiększeniu elastyczności i nawilżenia, płytkie zmarszczki zostają wygładzone, a poprawa kondycji naskórka pozwala zapobiec pojawieniu się kolejnych oznak starzenia. Warto sięgnąć po kremy zawierające mikrocząsteczki kwasu hialuronowego, które posiadają zdolność nawilżenia nawet głębokich partii skóry.

Przedstawione kwasy można znaleźć w produktach kosmetycznych, zarówno dostępnych w drogerii jak i w aptece czy w Internecie.  Przed zastosowaniem kosmetyku, sprawdź przeciwwskazania danego kwasu oraz możliwość wystąpienia alergii. Bezpiecznym kremem na zmarszczki z kwasem hialuronowym jest preparat Lefery z serii anti-aging, który został dodatkowo wzbogacony w olejki i substancje łagodzące, takie jak pantenol.

^

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*