Opinie o leku Metronidazol

Metronidazol to antybiotyk stosowany na infekcje wywołane przez bakterie beztlenowe, np. rzęsistkowicę.  Opinie na temat tego leku są zróżnicowane. Pamiętajmy, że dużo zależy od organizmu pacjenta, jego zdrowia i obecnie przyjmowanych leków. Opisywane skutki uboczne występują zazwyczaj tylko u nielicznej grupy pacjentów. Wszystkie nieprawidłowości należy zawsze konsultować ze specjalistą.

Warto zaznaczyć, że Metronidazol nie wywołuje raczej interakcji z innymi antybiotykami, jednak konieczne jest zawsze poinformowanie lekarza o przyjmowanych lekach. Lek ten najczęściej przepisywany jest  przy zakażeniach pochwy lub innych dolegliwościach okolic intymnych. Jak możemy przeczytać na forum internetowym wizaz.pl, wiele pacjentek radzi połączyć kurację antybiotykową z lekiem osłonowym, ponieważ Metronidazol w tabletkach może zwiększyć ryzyko zachorowania na grzybicę pochwy. W przypadku stosowania maści z metronidazolem nie ma konieczności stosowania leków osłonowych. Wiele kobiet stosujących Metronidazol dopochwowo narzeka na jego trudną rozpuszczalność i silne upławy pojawiające się po aplikacji tabletki. W takiej sytuacji konieczne jest stosowanie wkładek higienicznych. 

Metronidazol a trądzik – opinie

Użytkowniczka anetak pisze: „Ja stosowałam Merionizadol zarówno w postaci kremu, żelu oraz przyjmowałam tabletki, u mnie widoczne jest poprawienie się stanu cery ale ja cierpiałam na łojotokowe zapalenie skóry.” Wielu pacjentów obserwuje wysoką skuteczność metronidazolu w hamowaniu namnażania się bakterii beztlenowych odpowiedzialnych za trądzik skórny, dlatego maść metronidazol często stosowana jest również w stanach zapalnych skóry.

Metronidazol w leczeniu rumienia – opinie

W Internecie możemy znaleźć też opinie dotyczące stosowania Metronidazolu na rumień i pękające naczynka: „Stosowałam metronidazol w kremie na rumień i pękające naczynka. Spokojnie mogę teraz potwierdzić, że łagodzi zaczerwienienia na buzi.

Chociaż lek Metronidazol wywołuje skutki uboczne to jego działanie, przewyższa ewentualne dolegliwości. W internecie nie brak pochlebnych opinii o działaniu leku Metronidazol, zarówno w tabletkach, maści jak i żelu.

Chciałabym Was poinformować, że krem METRONIDAZOL wygrywa z plamami na mojej twarzy, jest świetny i mam zamiar nadal go stosować”

Depresja 2010:Metronidazol przepisał mi internista.  Stosuję już 7 dzień (rano i na wieczór). Rano normalnie nakładam podkład na warstwę metronidazolu, ładnie się nakłada, nie wałkuje się. Już ok.  5 dnia tak jakby grudki, krostki minimalnie sie zmniejszają i co najważniejsze,nie świecę się nawet po kilku godzinach.

100JOCIA:Witam. Metronidazol stosuję już prawie 2 miesiac. Powiem szczerze, że twarz mam teraz idealną. Plamki i przebarwienia zeszły bardzo ładnie. Co do trądziku czasem wyskoczy mi kilka krostek (przed miesiączką), normalnie gładka buzia. Jestem zadowolona z efektów.”

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*