Pieluchy jednorazowe czy tetrowe- które wybrać?

Wiele mam decyduje się na zakup pieluch jednorazowych, ponieważ są wygodniejsze, niewielki jednak odłamek kobiet woli pozostać przy tradycyjnych pieluszkach jakimi są pieluchy tetrowe. Poznajmy teraz kilka wad pieluch jednorazowych i zalet tetry, której używały nasze mamy zmieniając nam pieluchę. Być może i my zdecydujemy się na odstąpienie od komfortu na rzecz naturalnych i przewiewnych pieluszek.

Oczywiście ogólnodostępne pieluchy jednorazowe wyróżniają się wygodną i oszczędnością czasu, ponieważ nie trzeba ich prac. Doskonale wchłaniają wilgoć dzięki czemu dziecko nie odczuwa dyskomfortu podczas spacerów czy w sytuacjach, kiedy zmiana pieluszki jest niemożliwa. Właśnie dzięki tej chłonności maluch jest w stanie przespać całą noc jednocześnie dając nam wypocząć.

Pielucha jednorazowa pochłania od 2 do 4 oddawań moczu, przy czym w przypadku pieluchy tetrowej już po pierwszym siusianiu dziecko odczuwa wilgoć. Ponadto, co również jest idealnym aspektem, pieluchy jednorazowe nie przesiąkają, dzięki czemu nie ma konieczności przebierania maleństwa.

Główną wadą pieluch jednorazowych jest oczywiście ich cena. Średnio jedna pielucha jednorazowa kosztuje w granicach 50-70 groszy, a więc miesięcznie jest to koszt nawet 180-200zł. Pieluchy tetrowe kosztują 3-4zł za sztukę, należy ich kupić ok. 40 i wymieniać co 3-4 miesiące, a więc miesięcznie wynoszą nas 50-60 zł.

Tetra jest naturalna i przewiewna, dzięki czemu u malucha nie występują przegrzania podbrzusza i uczulenia. Nie stwarza niebezpieczeństwa deformacji nóżek i dziecko czuje się w niej komfortowo o ile może zostać w każdej chwili przebrane. Badania wykazały, że dzieci stosujące pieluszki tetrowe wcześniej zaczynają korzystać z nocnika.

Wiadomo także, że jednorazówki są szkodliwe dla środowiska, ponieważ jedna pielucha rozkłada się od 300-500 lat. W sklepach internetowych dostępne są jednorazówki biodegradowalne, niestety są znacznie droższe od zwyczajnych pieluch jednorazowych.

Być może tych kilka faktów na temat pieluszek tetrowych i jednorazowych ułatwi nam dokonania właściwego wyboru zgodnego zarówno z naszym jak i dziecka komfortem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*