Precz z toksynami!

Precz z toksynami! Tag: diety    diety odchudzające    oczyszczanie organizmu    suplementy diety    tabletki roślinne

Przez całe życie “troszczymy się” o to, aby nasz organizm powoli, systematycznie wypełniał się szkodliwymi toksynami. Oczywiście nie chodzi o to, że specjalnie trujemy się chemikaliami, aczkolwiek całkiem bez winy też nie jesteśmy. Dlaczego? Ponieważ na pewne toksyny, wprowadzone przez nas dobrowolnie do organizmu mamy wpływ. Mowa o niezdrowym sposobie żywienia, o którym niestety decydujemy my sami. Kto chociaż raz w życiu nie spróbował tak zwanej niezdrowej żywności? Kto z ręką na sercu może powiedzieć, że nigdy nie jadł fast foodów, słodyczy, że od zawsze odżywiał się zdrowo? Śmiem przypuszczać, że nikt. Często zwyczajnie brak nam czasu na przygotowanie pełnowartościowego posiłku i idziemy „na łatwiznę”, zadowalając się hamburgerem i frytkami. Kiedy jesteśmy głodni i brak nam energii, najczęściej nabieramy ochoty na junk food – tzw. śmieciowe jedzenie. Jednakże są to tylko puste kalorie, które powodują krótkotrwałe zwiększenie energii i posiadają niską wartość odżywczą. Dostarczają ich właśnie posiłki serwowane w barach szybkiej obsługi, ale również przekąski takie jak słone paluszki, chipsy, napoje gazowane czy białe pieczywo. Przyczyniają się do wzrostu masy ciała, odkładania tłuszczu, zaburzeń pracy takich narządów jak trzustka czy wątroba. Powodują także choroby serca i układu wieńcowego.
Owszem, nie możemy za pomocą pstryknięcia palcami sprawić, że otaczające nas powietrze będzie krystalicznie czysta a woda z kranu nagle będzie zdatna do picia. Jednak tylko od nas zależy, czy postanowimy dalej się truć poprzez niezdrowe odżywianie, czy może zdecydujemy się wypowiedzieć wojnę szkodliwym toksynom.

Od czego zaczynamy?

Hitem, jeśli chodzi o pozbywanie się toksyn z organizmu jest dieta odchudzająca Gersona. W gruncie rzeczy, ma ona na celu głównie oczyszczenie organizmu ze szkodliwych substancji, jednak bonusem stosowania tej diety, jakże przyjemnym, jest również utrata nadprogramowych kilogramów. Owszem, odchudzanie tą metoda jest długotrwałe i czasami trudne, jednak nie oszukujmy się – doprowadzenie organizmu do takiego stanu w jakim był przed dieta Gersona, również zajęło nam trochę czasu.

Co wolno?

Pierwszy etap diety odchudzającej Gersona trwa trzy miesiące. Podczas tych 90 dni naszymi jedynymi pokarmami będą wyłącznie warzywa, owoce oraz soki owocowe. Dobrym pomysłem będzie więc początek odchudzania na wiosnę, kiedy to pojawiają się świeże produkty niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia diety odchudzającej. Po upływie trzech miesięcy można dołączyć do diety chudy nabiał czy jogurty. Ważne jest aby jeść małe, ale częste porcje, dzięki którym organizm nie będzie miał deficytu substancji odżywczych. Logiczne, że w pierwszych etapach diety odchudzającej Gersona możemy odczuwać głód, dlatego warto sięgnąć po produkty na odchudzanie, które zmniejszą uczucie głodu. Istotnym elementem jest dostarczanie do organizmu jak największej ilości potasu. Wszelkie spożywane przez nas produkty powinny pochodzić także z upraw organicznych.

Kategoryczny zakaz

Nie ukrywajmy, dieta odchudzająca Gersona jest dietą bardzo restrykcyjną. Liczba produktów, których kategorycznie nie można spożywać jest bardzo długa. Wystarczy wymienić chociażby produkty konserwowane, odwodnione, wędzone, mrożone, solone, siarczanowane, marynowane, butelkowane rafinowane, zupy w proszku, alkohol, mąka biała, ciastka, olej, napoje słodzone, ananasy, awokado, ogórki, cukier, orzechy, ostre przyprawy, owoce jagodowe, cukierki, czekolada, soda oczyszczona, grzyby, kiełki, gorzka sól, fluor zawarty w pastach do zębów i płukankach do gardła, herbata, kakao, śmietana, lody, tłuszcze zwierzęce, kawa (nawet rozpuszczalna), jogurty zawierające tłuszcz, jaja, tłuste sery, śmietana, masło, warzywa strączkowe i ich wyroby, a nawet wodę do picia. Owszem, lista wyrzeczeń jest bardzo długa, jednak jeśli na szali postawimy z jednej strony ciasteczka, a z drugiej organizm wolny od toksyn, a tym samym zdrowy, to chyba nikt nie będzie się długo zastanawiał.

Wspomóż swoją dietę następującymi produktami na bazie roślin:

 

Bio-błonnik– produkt zawierający cztery rodzaje błonnika, który jest składnikiem roślin, a poza tym nie dostarcza kalorii i przechodzi przez układ pokarmowy praktycznie niestrawiony. Dawka dla człowieka na dzień to 25-30 g błonnika zawartego w produktach pełnoziarnistych, warzywach i owocach.

Len mielony cytrynowy– uzupełnia dietę o lignany i błonnik pokarmowy. Lignany to fotohormony, które mają właściwości antyoksydacyjne-wykazują zdolność neutralizacji wolnych rodników. Błonnik pokarmowy jest niezbędny dla właściwej pracy jelit.

Aplefit– suplement zawierający substancje pochodzenia roślinnego: ocet winny jabłkowy otrzymany z owoców jabłoni, glukomannan – błonnik roślinny uzyskany z rośliny Amorphophallus konjac oraz jod  z glonu Laminaria.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*