Unikaj tych tabletek na odchudzanie!

Kolejna dieta zakończona totalnym fiaskiem, ćwiczenia nie dające żadnego rezultatu, picie naturalnych na parów wychodzi już bokiem, a wskazówka wagi uparcie stoi w miejscu. Włączasz komputer, wpisujesz w przeglądarkę internetową krótką frazę: „tabletki na odchudzanie” i… proszę bardzo: do wyboru, do koloru!

„Najlepsze”, „najskuteczniejsze”, „jedyne takie”, „najsilniejsze spalacze tłuszczu”, „gwarantujące murowany sukces”… – to tylko niektóre z określeń tabletek odchudzających, którymi producenci okraszają opisy swoich produktów. Jednak nawet najbardziej chwytliwy slogan reklamowy może okazać się zabójczą pułapką.

Po pierwsze: nie kupuj tabletek z niewiadomego źródła!

W mediach coraz częściej słyszy się o śmiertelnych ofiarach tabletek odchudzających kupionych bądź to na aukcjach, bądź to w sklepach internetowych. Mimo tych tragicznych informacji i apeli lekarzy wciąż wiele osób decyduje się na zakup podejrzanych preparatów
w sieci, bo przecież zakupy wydają się tu takie łatwe: nie trzeba żadnej recepty od lekarza,
a i taniej się może coś trafi. A gdzie się podział zdrowy rozsądek?

Po drugie: nie kupuj tabletek o nieznanym składzie!

Po parokrotnym zażyciu tabletek być może waga faktycznie spadnie, a sukienka sprzed paru lat znów będzie leżała jak ulał. Niewykluczone, że tak się stanie. I nie wykluczone też, że mogą pojawić się skutki uboczne takie jak: nudności, biegunka lub wysoka temperatura. Ale przecież to nic – rezultaty są? Są! Wskazówka wagi wreszcie się ruszyła. Hura! A może jeszcze dwa, trzy, góra cztery kilogramy? Zaczynają wypadać włosy, paznokcie się łamią, pojawią się plamy na skórze i inne dolegliwości. To czerwone światło! Wtedy należy niezwłocznie odstawić tabletki, zgłosić się jak najszybciej do internisty i mieć nadzieję, że feralne tabletki nie wywołały nieodwracalnych zmian w organizmie.

Częstokroć tabletki na odchudzanie sprzedawane w internecie zawierają w swoim składzie narkotyki (pochodne amfetaminy), a przyjmowanie ich to tylko jeden krok od poważnych problemów zdrowotnych, wpadnięcia w uzależnienie i totalnego, nieodwracalnego w skutkach wyniszczenia organizmu. Zastanów się więc dwa razy, zanim kupisz tabletki odchudzające z nieznanego źródła o nieznanym składzie chemicznym. Warto podejmować tak duże ryzyko i stawiać na jednej szali swoje zdrowie (a nawet życie!), a po drugiej stronie parę zbędnych kilogramów? Naprawdę warto?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*