Z domowej apteczki

Całkiem niedawno większość babcinych metod na utrzymanie dobrego zdrowia czy też polepszenie urody wywoływało ironiczny uśmiech. Obecnie obserwujemy zupełnie odwrotną tendencję, reklamowe slogany zapewniają nas o organicznym rodowodzie polecanych produktów, każdy chce być „eko”. Jeżeli jednak nie jesteśmy pewni, czy zawierzyć w pełni tej nowej modzie, warto zastanowić się nad uzupełnieniem codziennej pielęgnacji odpowiednią suplementacją.

Suplementy diety są popularne od dawna i choć nigdy nie zastąpią odpowiednio zbilansowanej diety, mogą w znaczący sposób poprawić pracę naszego organizmu. Jeżeli chcemy być naprawdę “eko” zrezygnujemy jednak ze środków reklamowanych w telewizji i sięgniemy do babcinej apteczki. Czy siemię lniane nie było polecane przez Wasze babcie jako panaceum na wszystko? Jeśli tak, to nie bez powodu – te niepozorne ziarnka zawierają m.in. magnez, cynk, żelazo, glicerydy kwasów nienasyconych oraz witaminę E. Zmniejszają liczbę wolnych rodników, wspomagając tym samym leczenie alergii, a ponadto zmniejszają ryzyko zachorowania na raka.
Innym znanym od dawna dobroczyńcą jest wiesiołek. Olej z wiesiołka wpływa na zdrowy wygląd skóry, włosów oraz paznokci, pobudza spalanie tłuszczu, a nawet łagodzi objawy napięcia przedmiesiączkowego.
Zimą warto sięgnąć po sok z aloesu. Nie tylko wspomoże on naszą odporność, ale dodatkowo w znaczący sposób poprawi nawilżenie skóry oraz ureguluje przemianę materii.
Sprzymierzeńcem w walce z chorobami jest także tran, który poza wzmocnieniem organizmu korzystnie wpływa na stan skóry i wzrok. Omówione produkty dostępne są w aptekach i sklepach zielarskich zarówno w postaci płynnej, jak i w kapsułkach. W poszukiwaniu przecen warto zajrzeć do naszej apteki internetowej AV.pl.

O Marzena Wielgus 167 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*