Zdrowy przewodnik rowerowy | Przewodnik dla początkujących 5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć

Ze względu na swoją prostotę, rower jest często wybierany jako aktywność fizyczna.Łatwo trafia do osób w każdym wieku i z różnych środowisk. Odkąd został po raz pierwszy wynaleziony i oddany do użytku w 1817 roku. Rower stał się przydatny i pełni wiele ról – takich jak źródło zabawy, forma ćwiczeń lub środek transportu. Zazwyczaj ludzie uczą się jeździć na rowerze jako dzieci; jednak niektórzy ludzie uczą się w późniejszym życiu lub nie kontynuują tego jako osoby dorosłe; gdy osiągną pełnoletność, wypadną z praktyki.Dla tych osób przewodnik dla początkujących może dostarczyć cennych informacji, które pomogą im rozpocząć bezpieczną i odpowiedzialną jazdę rowerową przy jednoczesnej maksymalizacji korzyści zdrowotnych.

Podział na różne typy rowerów

Początkujący rowerzysta wymaga odpowiedniego roweru. Powinien być zgodny z poziomem jego umiejętności kolarskich i typem kolarstwa, który zamierza ćwiczyć. Istnieje wiele różnych rodzajów rowerów, z których niektóre są bardziej powszechne są rowery turystyczne, rowery górskie i rowery szlakowe.

  • Rowery drogowe i turystyczne

Rowery szosowe lub rowery turystyczne są przeznaczone do jazdy po chodniku, w określonych odległościach i przy określonych prędkościach.

  • rowery górskie

Osoby zainteresowane trudnymi jazdami off-road prawdopodobnie będą chciały kupić rowery górskie. Te rowery są zaprojektowane jako low-endowe wyposażenie z grubymi oponami dla lepszej trakcji.

  • Rowery szlakowe

Rowery Trail są podobne do rowerów górskich, ale są przeznaczone raczej na trasy niż na bardziej nierówne warunki gruntowe. Podobny typ roweru, który jest przeznaczony do stosowania na gładkich powierzchniach i mniej wyboistych drogach gruntowych, nazywany jest rowerem hybrydowym.

Akcesoria rowerowe

Komfort jest jedną z podstawowych wartości dla rowerzystów. Jest to ważny aspekt wydajnej jazdy na rowerze – pomaga mu noszenie odpowiedniego stroju lub sprzętu. Odzież powinna umożliwiać oddychanie skóry, ale nie ograniczać ruchów jeźdźca. Powinien być również odpowiedni do warunków pogodowych.

  • T-shirty rowerowe

Koszulka z krótkim rękawem na lato i długie rękawy na zimę to jedna z wygodnych opcji ubrań podczas jazdy na rowerze.

  • Spodnie rowerowe

Szorty rowerowe lub getry (w zależności od pogody) najlepiej pozwalają na pełną swobodę ruchów i zmniejszają liczbę otarć. Są one często wyposażone w miękką wyściełaną wkładkę zamszową, która zapewnia amortyzację, zmniejsza tarcie i usuwa wilgoć z potu.

  • Kurtki rowerowe

Podczas mroźnej zimy, odpowiednia kurtka rowerowa utrzyma twoje ciało w cieple, zapobiegając przegrzaniu podczas jazdy. Wodoodporna kurtka jest idealna do stosowania w deszczu; może zawierać nakrycie głowy i hełm. Ważne jest również, aby móc układać warstwy odzieży. Podczas nakładania warstw najpierw umieść materiał, który odprowadza wilgoć tak, aby znajdował się najbliżej skóry, a następnie środkowej warstwy izolacyjnej, a następnie włóż kurtkę lub inną osłonę chroniącą przed wiatrem lub wodą. Pełne lub częściowe rękawice rowerowe, w zależności od sezonu, będą chronić dłonie, a kask jest niezbędny, aby zapobiec urazom głowy.

Korzyści zdrowotne wynikające z jazdy na rowerze

Jako forma ćwiczeń poprawiających układ sercowo-naczyniowy, regularna jazda na rowerze może mieć pewne pozytywne skutki. Jest to także łatwy sposób na osiągnięcie zalecanej dziennej dawki aktywności niezbędnej dla zdrowia dorosłych i dzieci. Jazda na rowerze może pomóc zmniejszyć ryzyko rozwoju niektórych chorób. Obejmuje to między innymi zmniejszenie ryzyka wystąpienia cukrzycy typu 2, chorób serca i innych stanów, które są związane lub nasilają się z powodu nadwagi lub otyłości. Ponadto jazda na rowerze przynosi korzyści w postaci utraty wagi, wzmocnienia mięśni (szczególnie w dolnej części ciała) i zapobiegania bólowi stawów.Ponieważ wiele osób uważa, że aktywność fizyczna jest relaksacją i przyjemnym doświadczeniem, pomaga także złagodzić stres.

  • Bezpieczeństwo na rowerze

Pozycjonowanie i przechylenie całego ciała do przodu, opierając jego ciężar na dwóch kołach roweru, może oczywiście spowodować niewielkie lub poważne obrażenia, jeśli jesteś nieostrożny i przewróciłeś się. Unikaj obrażeń, podejmując odpowiednie środki ostrożności przed i podczas jazdy. Samoochrona oznacza noszenie odpowiedniego rodzaju odzieży, aby zapewnić widoczność i zgodność z przepisami ruchu drogowego.

  • Sprzęt rowerowy

Przy wyborze sprzętu należy wziąć pod uwagę bezpieczeństwo i wygodę. Hełmy muszą spełniać normy CPSC ze względów bezpieczeństwa i muszą pasować do głowy rowerzysty. Odzież powinna być jasna lub wystarczająco jasna, aby zmaksymalizować widoczność rowerzysty; powinny również mieć elementy odblaskowe w widocznych obszarach.Sam rower powinien być serwisowany wystarczająco często iw dobrym stanie technicznym.Obejmuje również odbicia na oponach lub w innych widocznych miejscach. Przed jazdą rowerem po raz pierwszy rowerzysta powinien zapoznać się z przepisami ruchu drogowego, w tym z wykorzystaniem sygnałów ręcznych, które mogą ostrzegać inne pojazdy o swoich zamiarach. Bezpieczeństwo zawsze oznacza bycie świadomym obecności samochodów, pieszych i innych rowerzystów na drodze, a nie podejmowania niespodziewanych ruchów. Ważna jest także jazda zgodna z ruchem drogowym, a także zapewnienie, że kierowcy wyraźnie widzą rowerzystów.

Jazda rowerem

Utrzymanie roweru wymaga regularnej kontroli, czyszczenia i wymiany części.Sprawdź swój rower przed rozpoczęciem pierwszej jazdy. Zacznij od sprawdzenia opon, aby upewnić się, że są prawidłowo napompowane i nieuszkodzone oraz dokonaj niezbędnych korekt lub wymian. Sprawdź hamulce przed jazdą. Jeśli nie działają prawidłowo, mogą wymagać regulacji, które można wykonać samodzielnie, postępując zgodnie z instrukcjami technicznymi dostarczonymi z rowerem lub zlecając to wykwalifikowanemu technikowi rowerowemu.Spójrz na łańcuch i koła zębate.Utrzymuj je w czystości i smaruj je prawidłowo – ale nie przesuwaj ich nadmiernie. Śruby na rowerze nie mogą być zbyt ciasne ani zbyt luźne, ponieważ może to spowodować uszkodzenie pojazdu, a nawet uszkodzenie sprzętu podczas jazdy.

Utrzymanie motywacji podczas jazdy na rowerze

Jeśli zacząłeś jeździć na rowerze jako ćwiczenie, jako środek dojeżdżania do szkoły lub pracy, lub jako trener, możesz być pewny, że są chwile, kiedy czujesz się mniej zmotywowany, aby dostać się na siodło. Kiedy coś jest przyjemne i przyjemne, większość ludzi łatwiej będzie przekonać ich, że ta aktywność jest potrzebna – będą oni również chętniej ją kontynuować. Tymczasem dla niektórych osób praktykujących samotnie nie jest coś, co uznają za przyjemne lub zabawne. W takim przypadku zaproszenie przyjaciela do wzięcia udziału w codziennych wycieczkach może pomóc w utrzymaniu motywacji do jazdy na rowerze – tak samo jak może pomóc dołączenie do grupy osób już regularnie jeżdżących.

Wyszukiwanie nowych tras i jazda na różnych trasach może również pomóc w utrzymaniu wysokiego poziomu motywacji.Przydaje się również prowadzenie dziennika, w którym zapisuje się liczbę kilometrów przejechanych każdego dnia, co tydzień lub co miesiąc. Zachęca to do wyznaczania dodatkowych celów. Motywacja do działania w przypadku jazdy rowerem w pracy iw pracy może być również prosta i banalna: może zawierać wykres ilości zaoszczędzonej kwoty za … wykorzystane paliwo i mechaniczne naprawy samochodu, który wcześniej używany.

O Marzena Wielgus 167 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*