Złota Maska – prawda czy fałsz?

Złoto to nie tylko symbol bogactwa i luksusu, ale w medycynie jest uważany za jeden z pierwszych środków leczniczych. Pozwala eliminować wolne rodniki, który wywołują choroby skóry oraz przyspieszają procesy starzenia. Dodatkowo działa bakteriobójczo, łagodzi podrażnienia i podnosi poziom nawilżenia naskórka.

Czy złoto naprawdę działa?

Źródła historyczne podają, że starożytna władczyni Egiptu – Kleopatra nie tylko kąpała się w mleku, ale również spała w złotej masce, która pozwala zachować jej zdrowy i młody wygląd skóry. Nawet w ludowej medycynie chińskiej, złoto było uważane za symbol młodości, a Rzymianie stosowali maści zawierające drobinki złota do leczenia różnych problemów skórnych. W dzisiejszych czasach, złoto również znalazło zastosowano w medycynie oraz kosmetologii.  Pierwszy raz zaprezentowano maseczkę na twarz zawierającą płatki 24-karatowego złota podczas targów Beauty World, który odbyły się w Japonii w 2007 roku.  Od niedawna, zabieg złotej maski jest dostępny również w Polsce. Gotowe do nałożenia maseczki można kupić w Internecie lub udać się na gotowy zabieg do kosmetyczki.

Kto powinien stosować Złotą Maskę?

Maska zawierająca drobiny złota jest rekomendowana dla kobiet, u których pojawiły się oznaki starzenia. Już jednorazowe zastosowanie zabiegu pozwala szybko zredukować zmarszczki, poprawić koloryt skóry oraz uzyskać efekt wypoczętej skóry.

Jak działa Złota Maska?

W procesie tworzenia Złotej Maski zastosowano nowoczesną technologię. Materiał biopolimerowy, z którego wykonano maskę ma właściwości przewodzenia energii i jest naładowany jonami ujemnymi. Pozwala to przetransportować nanocząsteczki złota w głąb skóry, co nie tylko zwalcza znajdujące się w niej wolne rodniki, ale łączy się z krwinkami i stymuluje krążenie krwi w skórze.

Jak nakładać Złotą Maskę?

Na dokładnie oczyszczoną skórę twarzy nakłada się Złotą Maskę, którą należy pozostawić na około 20-30 minut. Czas ten pozwala na przeniknięciu ponad 99% nanocząsteczek złota znajdujących się w Złotej Masce.

Efekty stosowania Złotej Maski

Poddanie się zabiegowi Złotą Maską w dużym stopniu spowalnia degradację kolagenu oraz elastyny. Dodatkowo złoto stymuluje regenerację komórek skóry – fibroblastów, co skutkuje zregenerowaniem skóry oraz wzrostem jej elastyczności i jędrności. Głównym efektem stosowania Złotej Maski jest spłycenie zmarszczek oraz zlikwidowanie przebarwień skóry. Działanie maski zapobiega stanom zapalnym skóry oraz łagodzi już te istniejące stany zapalne. Dermatolodzy potwierdzają, że złoto silnie regeneruje komórki skóry i działa przeciwzmarszczkową, stymulując produkcję naturalnych białek – kolagenu i elastyny.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*